Kisebbségvédelem Európában - Nyári Egyetem 2024

Budapest Belvárosa

A Kisebbségi Jogvédő Intézet és a Nemzetpolitikai Kutatóintézet 2024-ben immár tizenkettedik alkalommal rendezi meg a Kisebbségvédelem Európában című nyári egyetemet. A program célja, hogy felkutassa azokat a hallgatókat, doktoranduszokat, pályakezdőket, akiket érdekel a külhoni magyarság jog- és érdekvédelme.

Kiket várnak?

Elsősorban olyan hazai és külhoni, 20-30 év közötti joghallgatókat vagy más társadalomtudományi képzés hallgatóit, PhD hallgatókat, fiatal kutatókat, gyakorló szakembereket, akik elkötelezettek a külhoni magyarság jogainak és érdekeinek védelme iránt.

Részvételi feltételek

A nyári egyetemen a Kisebbségi Jogvédő Alapítvány és a Nemzetpolitikai Kutatóintézet ösztöndíjával legfeljebb 30 hallgató ingyenes részvételét tudják biztosítani (képzés díja, szállás, étkezés, rendezvényeken való részvétel).

Jelentkezési határidő

2024. május 12. (vasárnap), elektronikus formában, a jogvedo.intezet@kji.hu e-mail címen.

Jelentkezés mellékletei

Regisztrációs ív; magyar nyelvű, fényképes szakmai önéletrajz; rövid motivációs levél; hallgatói jogviszony igazolás vagy diploma másolata.

Résztvevők kiválasztása

Online interjút követően (2024. május 13-26. között, egyeztetett időpontban), legkésőbb 2024. május 31. napjáig.

Dr.Kúcs Ildikó, e-mail: kucs.ildiko@kji.hu

Forrás: kji.hu